Panasonic ERJU1TF16R0U
Res Thick Film 2512 16 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
Master Electronics
Newark
Electro Sonic
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
备用零件
Price @ 1000
Stock
22,424
Authorized Distributors
6
Resistance
16 Ω
16 Ω
16 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
相关零件
PanasonicERJ-1TNF15R0U
Res Thick Film 2512 15 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 15ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512FK-0715RL
Res Thick Film 2512 15 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Res Thick Film 2512 16.5 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 14.7 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-S1TF15R0U
Res Thick Film 2512 15 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 16ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Anti-Sulfured Thick Film 2512 16 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 16 Ohm, 1 W, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-U1TF16R0U
2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 16OHM
Panasonic ERJU1TF16R0U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
RES, 16R, 1%, 1W, 2512, THICK FILM; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Resistance: 16ohm; Product Range: ERJU1T Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: