Panasonic ERJ-U14F1203U
Res Thick Film 1210 120K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页8 年前
Newark
Electro Sonic
Farnell
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
4
Resistance
120 kΩ
120 kΩ
120 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ14NF1203U
Res Thick Film 1210 120K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210FR-07120KL
RC FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 120kOhm 0.5W 1/2W
PanasonicERJP14F1203U
Res Thick Film 1210 120K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14NF1243U
Res Thick Film 1210 124K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 121K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 110K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 120000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
RES THKFLM ANTI-SULFURATED 1210 120K OHM 1% SMD
1210 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 1210 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 120KOHM
Panasonic ERJU14F1203U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
RES, 120K, 1%, 0.5W, 1210, THICK FILM
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 120 Kohm, 500 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU14F1203U
RES, 120K, 1%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 120kohm; Product Range: ERJU14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)