Panasonic ERJ-U06F7503V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 750000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页8 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Electro Sonic
Farnell
备用零件
Price @ 1000
Stock
17,074
Authorized Distributors
6
Resistance
750 kΩ
750 kΩ
750 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-6ENF7503V
Res Thick Film 0805 750K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-07750KL
Res Thick Film 0805 750K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 750K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0805FR-07750KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 750kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 750 kΩ, 0.125 W, ±1 %, ERJU06F7503V
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS - ERJU06F7503V - RES, 750K, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM
ERJ SERIES THICK FILM RESISTOR 0805 CASE 750KOHMS +/-1% 0.125W +/-100PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD 0805 1% 750Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
Panasonic ERJU06F7503V - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 750 Kohm, 125 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU06F7503V
RES, 750K, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 750kohm; Product Range: ERJU06 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (12-Jan-2017); Resistor Mounting: Surface Mount Device