Panasonic ERJ-U03J102V
0201 Anti-sulfurated Resistor / 0603 Anti-sulfurated Resistor, 5%, 1 Kohm
数据表
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet3 页8 年前
Electro Sonic
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.72%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
88,753
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ3GEYJ102V
Res Thick Film 0603 1K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 1K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 1K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
1K¦¸ ¡À5% 100mW ¡À200ppm/¡æ 0603 1.6mm*800¦Ìm*550¦Ìm
RES, THICK FILM, 1K, 5%, 0.1W, 0603; Res; RES, THICK FILM, 1K, 5%, 0.1W, 0603; Resistance: 1kohm; Resistance Tolerance: ± 5%; Power Rating: 100mW; Resistor Case / Package: 0603 ^1608 Metric]; Resistor Technology: Thick Film;