Panasonic ERJ-U02F6341X
Res Thick Film 0402 6.34K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页8 年前
Electro Sonic
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.23%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
PanasonicERJ-U02F6041X
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 6040ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
PanasonicERJ-2RKF6341X
Res Thick Film 0402 6.34K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 6.8K Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ2RKF6041X
Res Thick Film 0402 6.04K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 6.34Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 6340Ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200Ppm/Cel, Surface Mount,
Resistance:6.34kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Product Range:ERJ-U02 Series; Voltage Rating:50V RoHS Compliant: Yes