Vishay CRCW04026K80FKEDHP
Res Thick Film 0402 6.8K Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
数据表和文档
TME
Datasheet10 页10 年前
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
+7.25%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
供应链
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ2RKF6801X
Res Thick Film 0402 6.8K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ2RKF6491X
Res Thick Film 0402 6.49K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 7.15K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 6800ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RESISTOR;THICK FILM;6.8 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC
CRCW Series 0402 0.2 W 6.8 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film High Power Rchip
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 6.8 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1 / Voltage Rating - DC V = 50 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.3 / Body Width mm = 0.5 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0402
RES, 6K8, 1%, 0.2W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 6.8kohm; Product Range: CRCW-HP e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); External Depth: 0.5mm; External Length / Height: 0.3mm; External Width: 1mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device