Panasonic ERJ-U02F2373X
Res Thick Film 0402 237K Ohm 1% 1/10W 200ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页8 年前
Datasheet8 页5 年前
Future Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.46%
备用零件
Price @ 1000
Stock
19,491
Authorized Distributors
6
Resistance
237 kΩ
237 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-2RKF2373X
Res Thick Film 0402 237K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ2RKF2493X
Res Thick Film 0402 249K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 220K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 237000Ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200Ppm/Cel, Surface Mount,
Res Thick Film 0402 237K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
ERJ Series 237 kO ±1% 0.1 W 0402 SMT Anti-Sulfurated Thick Film Chip Resistor