Panasonic ERJ-U01J750C
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.05W, 75ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0201
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页8 年前
Electro Sonic
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
75 Ω
75 Ω
75 Ω
Case/Package
0201
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
描述
Res Thick Film 0201 75 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R
ERJ Series 0201 75 Ohm 0.05 W ±200 ppm/°K Anti-Sulfurated Thick Film Resistor
Thick Film Resistors - SMD 0201 5% 75ohm Anti-Sulfur AEC-Q200