Panasonic ERJ-S1TJ101U
Res Thick Film 2512 100 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.44%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
85,471
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ101U
Res Thick Film 2512 100 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity1622820-2
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 100ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
1W Thick Film Resistors 500V ±5% ±200ppm/℃ 100Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity1622820-2
Yageo GroupRC2512JK-7W100RL
2W Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 100Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 100 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Thick Film Resistors - SMD 2512 100ohms 5% Anti-Sulfur AEC-Q200
100¦¸ ¡À5% 1W ¡À200ppm/¡æ 2512 6.4mm*3.2mm*700¦Ìm