Panasonic ERJ-S1TF1001U
Res Thick Film 2512 1K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Sulfur Resistant Molded SMD Embossed T/R
数据表和文档
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-79.28%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,037
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-1TNF1001U
Res Thick Film 2512 1K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512FK-071KL
Res Thick Film 2512 1K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 1000ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
PanasonicERJ-U1TF1001U
Res Thick Film 2512 1K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 1K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
THICK FILM CHIP RES, ANTI SULFUR, 2512 / 1% 1KOHM
ERJ FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1kOhm 1W