Panasonic ERJ-S1T0R00U
Zero Ohm Resistor, Jumper, 2512 [6432 Metric], Thick Film, 1 W, 2 A, Surface Mount Device
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页8 年前
JRH Electronics
Arrow Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.69%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
61,988
Authorized Distributors
6
Resistance
0 Ω
0 Ω
0 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC2512JK-070RL
Yageo GroupAC2512JK-070RL
Res Thick Film 2512 0 Ohm Molded SMD SMD Embossed T/R
Zero Ohm Resistor, Jumper, 2512 [6432 Metric], Thick Film, 1 W, 7 A, Surface Mount Device
PanasonicERJ-1TY0R00U
KOA SpeerRK73Z3ATTE
Res Thick Film 2512 0 Ohm Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 2512 0 Ohm Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2512 Jumper, 0 o
ERJ 2512 2512 (6432Metric) Chip Resistor Jumper 100ppm/C 0Ohms 1W
JUMPER, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 0ohm, Surface Mount, 2512
Panasonic ERJS1T0R00U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Resistor, JUMPER, 2A, THICK FILM, 2512;
Resistor Case / Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Power Rating:1W; Current Rating:2A; Product Range:ERJ-S1T Series; Resistance:0ohm RoHS Compliant: Yes