Panasonic ERJ-S12J391U
Res Thick Film 1812 390 Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet8 页8 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
30,344
Authorized Distributors
5
Resistance
390 Ω
390 Ω
Case/Package
1812
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ12YJ391U
Thick Film Chip Resistor,1812, 1/2W 5% 390ohm, 7 i
描述
Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 1812 5%, 390 ohm
ERJ FIXED RESISTOR 1812 (4532Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 390Ohm 0.75W 3/4W