Panasonic ERJ-P14J1R0U
Res Thick Film 1210 1 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet8 页11 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Farnell
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-36.70%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
600 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ14YJ1R0U
Res Thick Film 1210 1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJT14J1R0U
PanasonicERJP14J1R1U
Res Thick Film 1210 1.1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
500mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 1Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210JR-071RL
Res Thick Film 1210 1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
1 Ohms 5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200,
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 1 ½, 5 %, 0.5 W
Panasonic SCT
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 1Ohm -100/ +600ppm/C
RESISTOR;THICK FILM;RES 1 OHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 5%;SMT;1210
Panasonic ERJP14J1R0U - Small & High Power Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 3.2 x 2.5 x 0.6 mm Resistance technical notation: 1R Housing type: 1210 Resistor type: Anti-Surge Power Rating: 500 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 1 Ohm
RES, 1R, 5%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 1ohm; Product Range: ERJP14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Toleran
Res, Thick Film, 1R, 5%, 0.5W, 1210, Reel; Resistance:1Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Anti-Surge; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP14J1R0U