Panasonic ERJ-P08J5R6V
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 5% 0.33W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet8 页11 年前
Farnell
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.50%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ5R6V
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 5% 0.25W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-T08J5R6V
PanasonicERJP08J5R1V
Res Thick Film 1206 5.1 Ohm 5% 2/3W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 5.1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 500ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 5.6ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-P08J5R1V
Res Thick Film 1206 5.1 Ohm 5% 0.667W(2/3W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ5R1V
Res Thick Film 1206 5.1 Ohm 5% 0.25W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206JR-075R6L
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 5.6 Ω, 0.66 W, ±5 %, ERJP08J5R6V
Anti-Surge /Anti-Pulse High Power Thick Film Chip Resistors / 1206 / 5% / 5,6Ohm
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 5.6ohm, 500V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Panasonic ERJP08J5R6V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 5.6 Ohm, 660 Mw, - 5%, 500 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP08J5R6V
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.667W 2/3W 5.6Ohm -100/ +600ppm/C
RES, 5R6, 5%, 0.66W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 5.6ohm; Product Range: ERJP08 Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 660mW; Resistance Tol
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 5.6 / Tolerance (±) % = 5 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 660 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 500 / Temperature Coefficient = -100 ... 600 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206