Panasonic ERJ-P08J392V
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 5% 0.33W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet8 页11 年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+1250%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ392V
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 3.9kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3900ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C SMD Paper T/R
描述
660mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 3.9kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ Series 1206 3.9 kOhm 0.66 W ±5 % ±200ppm/°C Anti-Surge Thick Film Resistor
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP08J392V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 3900ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.667W 2/3W 3.9kOhm ±200ppm/C
THICK FILM SMNT RESISTOR 1206 CASE 3.9KOHM +/-5% 0.66W +/-200PPM/DEGC
Panasonic ERJP08J392V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 3K9, 5%, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 3.9kohm; Product Range: ERJP08 Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 660mW; Resistance Tolerance: ± 5%;