Panasonic ERJ-8GEYJ392V
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Upverter
Datasheet3 页10 年前
Panasonic
JRH Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+19.57%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Resistance
3.9 kΩ
3.9 kΩ
3.9 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
250mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 3.9kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 3600ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 3.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 3.6K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C SMD Paper T/R
Yageo GroupRC1206JR-073K9L
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5%; 3.9Kohm, 7 Inch Reel Rohs Compliant: Yes
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/4W 1206 / 3.9 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 3.9 kΩ, 0.25 W, ±5 %, ERJ8GEYJ392V
Resistor;Thick Film;Res 3.9 Kilohms;Pwr-Rtg 0.25 W;Tol 5%;SMT;1206;Cut Tape
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 3.9kOhm 0.25W 1/4W
Thick Film Chip Resistors / 1206 / 5% / 3900Ohm / 0,25W / T.C.R. -200 to 200ppm
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3900ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 1206 3.9Kohms 5% AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 3900 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
RES, THICK FILM, 3K9, 5%, 0.25W, 1206
Panasonic ERJ8GEYJ392V - General Purpose Chip Resistors
RES, 3K9, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 3.9kohm; Product Range: -; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%