Panasonic ERJ-P08F3900V
Res Thick Film 1206 390 Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet8 页11 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.08%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
750mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 390Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8ENF3900V
Res Thick Film 1206 390 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 390 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC1206FR-07390RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 390Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-07390RL
Res Thick Film 1206 390 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Resistor Thick Film 1206 390 Ohm 1% 1/4W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
描述
Res Thick Film 1206 390 Ohm 1% 0.667W(2/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
ERJ Series 1206 390 Ohm 0.66 W ±1 % ±100 ppm/°C Anti-Surge Thick Film Resistor
Res, 390R, 0.66W, 500V, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP08F3900V
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 390Ohm 0.667W 2/3W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 390ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Panasonic ERJP08F3900V - Small & High Power Chip Resistors
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 390 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 660 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 500 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206