Panasonic ERJ-L03KJ50MV
Res Thick Film 0603 0.05 Ohm 5% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
element14 APAC
JRH Electronics
Newark
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.12%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2002-02-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-3BWJR050V
0603 Low Resistance Chip Resistor 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-3BWJR050V
PanasonicERJ-3BWJR047V
Res Thick Film 0603 0.047 Ohm 5% 0.25W ±150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-3BWJR051V
Res Thick Film 0603 0.051 Ohm 5% 0.25W ±150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP2176052-1
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.051ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 0.05 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRL0603FR-070R05L
100mW Thick Film Resistors ±1% ±1200ppm/℃ 50mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Resistor;Thick Film;Res 0.05 Ohms;Pwr-Rtg 0.2 W;Tol 5%;SMT;0603;Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 0.05ohm, 0.1V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.2W 1/5W 50mOhm ±200ppm/C
0603 0.05 Ohms 5% Low Ohmic Chip Resistor
Thick Film 0603 resistor 0R05 200mW 5%
RS APAC
Panasonic ERJL03KJ50MV - Current Sensing Chip Resistors
RESISTOR, 0.05OHM, 200mW, 5%, SMD; Produ; RESISTOR, 0.05OHM, 200mW, 5%, SMD; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistors; Resistance:0.05ohm; Power Rating:200mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0603 ^1608 Metric]