Panasonic ERJ-B1CJR056U
Res Thick Film 2010 0.056 Ohm 5% 1W ±350ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Farnell
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2012-01-15
相关零件
TE Connectivity / CGSTLM2HER056JTE
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.056 Ohm 5% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJC1CFR056U
Res Thick Film 1020 0.056 Ohm 1% 2W ±150ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
TE Connectivity / AMP3-2176157-2
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.056 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
Res Thick Film 2010 0.056 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±1000ppm/C Pad SMD Automotive T/R
RES LOW RESISTANCE 2010 0.056 OHM 1/2W 1% SMD
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2010 56mOhm 1% Emboss T/R
描述
High Power Typre Chip Resistor, 1020, 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJB1CJR056U
Res Thick Film 1020 0.056 Ohm 5% 2W 0ppm/C to 200ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.056ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 1020
Panasonic ERJB1CJR056U - Current Sensing Chip Resistors
RESISTOR, WIDE TERM, 0R056, 1W, 5%; Resistance: 0.056ohm; Product Range: ERJB1 Series; Resistor Case Style: 1020 [2550 Metric]; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature C