Panasonic ERJ-A1BJR27U
Res Thick Film 2512 0.27 Ohm 5% 1.33W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Master Electronics
Farnell
element14 APAC
DigiKey
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
TE ConnectivityRL73K3AR27JTDF
Res Thick Film 2512 0.27 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1TRQJR27U
Res Thick Film 2512 0.27 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE ConnectivityRL73K3AR27JTE
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.27ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE Connectivity / AMP1-1622825-8
Yageo GroupRL2512JK-070R27L
1W Thick Film Resistors ±5% ±600ppm/℃ 270mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ1TRQFR27U
Res Thick Film 2512 0.27 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1.33W, 0.27ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1225
RESISTOR, WIDE TERMINAL, 0R27, 2512 WIDE CASE STYLE, 5% ;ROHS COMPLIANT: YES
Panasonic ERJA1BJR27U - Current Sensing Chip Resistors
High Power Chip Res, 1225 , 5% 7 inch reel, 0.27 o
CURRENT SENSE RES, 0R27, 5%, 1.33 W; Resistance: 0.27ohm; Product Range: ERJA1 Series; Resistor Case Style: 2512 Wide; Power Rating: 1.33W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature Coeffic