Panasonic ERJ1TRQFR27U
Res Thick Film 2512 0.27 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页9 年前
Datasheet10 页5 年前
Datasheet0 页0 年前
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
TE ConnectivityRLP73K3AR27FTDF
Res High Power Current Sense Thick Film 2512 0.27 Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded Emboss T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R27L
Res Thick Film 2512 0.27 Ohm 1% 1W ±600ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
TE ConnectivityRL73K3AR27JTDF
Res Thick Film 2512 0.27 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Pad SMD T/R
TE ConnectivityRL73K3AR27JTE
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.27ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
PanasonicERJ-1TRQJR27U
Res Thick Film 2512 0.27 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.27ohm, 0.7348V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
描述
ERJ Series 2512 0.27 Ohm 1 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor,Thick Film,Res 0.27 Ohms,Pwr-Rtg 1 W,Tol 1%,SMT,2512,Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.27ohm, 0.5196V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 270mOhm ±200ppm/C
Panasonic ERJ1TRQFR27U - Current Sensing Chip Resistors
Resistance:0.27ohm; Product Range:ERJ-1TR Series; Resistor Case / Package:2512 [6432 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Qualification:AEC-Q200 RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 2512, 1W, 1%, 0R27; Resistance:0.27ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:2512; Series:ERJ