Panasonic ERJ-8RQF9R1V
Res Thick Film 1206 9.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Burklin Elektronik
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+21.31%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-06-01
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-079R1L
RC Series 1206 0.25 W 9.1 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 1206 9.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0710RL
Res Thick Film 1206 10 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-078R2L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 8.2Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 9.09 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 9.76ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
Current Sense Resistors - SMD 1206 9.1ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 9.1ohm, 1.5083V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 9.1Ohm ±200ppm/C
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESTR 1206 CASE 9.1OHM +/-1%.25W +/-200PPM/C
Panasonic ERJ8RQF9R1V - Current Sensing Chip Resistors
RESISTOR, 1206, 9R1, 1%, 0.25W; Resistance:9.1ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; No. of ;RoHS Compliant: Yes