KOA Speer RK73H2BTTD9R76F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 9.76ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
50,646
Resistance
9.76 Ω
9.76 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 9.76ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8ENF10R7V
Res Thick Film 1206 10.7 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8ENF10R0V
Res Thick Film 1206 10 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ8ENF10R5V
Res Thick Film 1206 10.5 Ohm 1% 1/4W Ý100ppm/ÝC SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 10.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 10.5 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Thick Film Resistors - SMD 9.76 OHM 1%
RES 9.76 OHM 1% 1/4W 1206
9.76¦¸ ¡À1% 250mW ¡À200ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*700¦Ìm
RK73H2BTTD9R76F, KOA
9.76 OHM 1% 200PPM
FC 1206 1% 9.76R