Panasonic ERJ-8GEYJ622V
Res Thick Film 1206 6.2K Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
NRND
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
Master Electronics
Burklin Elektronik
DigiKey
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+7.65%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
6.2 kΩ
6.2 kΩ
6.2 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Resistor Thick Film 1206 6.2k Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 1206 Case 6.2K Ohms 5% Tolerance 200 PPM
Res Thick Film 1206 6.8K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 5.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 6800ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
250mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±5% 5.6kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/4W 1206 / 6.2 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 6.2Kohm, 7 inc
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5%; 6.2Kohm, 7 Inch Reel Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8GEYJ622V.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 6200ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 6.2kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 6200 ½, 5 %, 0.25 W