Panasonic ERJ-8GEYJ433V
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 43 kΩ, 0.25 W, ±5 %, ERJ8GEYJ433V
NRND
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
JRH Electronics
Burklin Elektronik
DigiKey
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
41,330
Authorized Distributors
6
Resistance
43 kΩ
43 kΩ
43 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 43K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 43000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 39K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 39K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 43Kohm, 7 inch
43 kOhms 5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 43000Ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200Ppm/Cel, Surface Mount, 1206 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8GEYJ433V
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 43kOhm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 1206 43Kohms 5% AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 43000 ½, 5 %, 0.25 W