Panasonic ERJ-8GEYJ3R3V
Res Thick Film 1206 3.3 Ohm 5% 0.25W(1/4W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Punched T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
Farnell
Master Electronics
Burklin Elektronik
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.81%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Stock
36,977
Resistance
3.3 Ω
3.3 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
330 mW
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
600 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 1206 3.3 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3.3ohm, 200V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 3 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 3.6ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 3.6 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
描述
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 3.3ohm, 7 inch
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3.3ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 1206 3.3ohms 5% Tol AEC-Q200
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 3.3Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ8GEYJ3R3V - General Purpose Chip Resistors
RES, AEC-Q200, THICK FILM, 3R3, 5%, 1206; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 3.3ohm; Product Range: ERJ8GE Series; Voltage Rating: 200V; Resistor ; Available until stocks are exhausted Alternative available