Panasonic ERJ-8GEYJ3R0V
Res Thick Film 1206 3 Ohm 5% 1/4W -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
Master Electronics
Farnell
Newark
3 个月趋势:
-0.50%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
51,263
Resistance
3 Ω
3 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
330 mW
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
600 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 1206 3 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206JR-073RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 3Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 3ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Resistor Thick Film 1206 2.7 Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Res Thick Film 1206 3.3 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5%; 3Ohm, 7 Inch Reel Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 1206 3ohms 5% Tol AEC-Q200
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 3Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ8GEYJ3R0V - General Purpose Chip Resistors
RES, 3R, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 3ohm; Product Range: -; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Te