Panasonic ERJ-8GEYJ330V
Res Thick Film 1206 33 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
NRND
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
JRH Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+3.90%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
33 Ω
33 Ω
33 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 33 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 33ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Resistor, Thick Film; 33 Ohms; Case 1206; 0.25W; +/-5%; SMD; 200ppm/K; 200V; 1000 Mohm
Res Thick Film 1206 36 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 30 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
ERJ Series 1206 33 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor;Thick Film;Res 33 Ohms;Pwr-Rtg 0.25 W;Tol 5%;SMT;1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 33ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 33Ohm ±200ppm/C
Panasonic ERJ8GEYJ330V - General Purpose Chip Resistors
RES, 33R, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 33ohm; Product Range: ERJ8GE Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tole