Panasonic ERJ-8GEYJ162V
ERJ Series 1206 1.6 kOhm 0.25 W ±5 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
element14 APAC
Master Electronics
3 个月趋势:
-0.42%
Resistance
1.6 kΩ
1.6 kΩ
1.6 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 1206 1.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 1.5K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 1.5K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Resistor Thick Film 1206 1.5K Ohm 5% 1/4W 200ppm/C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC1206JR-071K6L
Res Thick Film 1206 1.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 1.6Kohm, 7 inc
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1600ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 1.6kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 1600 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ8GEYJ162V - General Purpose Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 1.6 Kohm, 250 Mw, - 5%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ8GEYJ162V
RES, 1K6, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1.6kohm; Product Range: ERJ8GE Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance To