Panasonic ERJ-8ENF3162V
Res Thick Film 1206 31.6K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Newark
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+46.57%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
Resistance
31.6 kΩ
31.6 kΩ
31.6 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 1206 31.6K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0731K6L
Res Thick Film 1206 31.6K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-0733KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 33kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 32400ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
描述
Avnet Japan
Precision Thick Film Chip Resistors / 1206 / 1% / 31600Ohm / 0,25W / T.C.R. -100
Thick Film Chip Res, 1206,1% Precision 31.6Kohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 31600ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 31.6kOhm ±100ppm/C
Precision Thick Film Chip Resistor, 31600 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ8ENF3162V - General Purpose Chip Resistors
RES, 31K6, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 31.6kohm; Product Range: ERJ8EN Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance
Res, Thick Film, 31K6, 1%, 0.25W, 1206, Reel; Resistance:31.6Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ8ENF3162V