Panasonic ERJ-6RQFR36V
Res Thick Film 0805 0.36 Ohm 1% 0.125W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Burklin Elektronik
Farnell
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
PanasonicERJ-6BQFR36V
Res Thick Film 0805 0.36 Ohm 1% 0.33W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6RQFR33V
Res Thick Film 0805 0.33 Ohm 1% 1/8W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6RQFR39V
Res Thick Film 0805 0.39 Ohm 1% 1/8W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R36L
Res Thick Film 0805 0.36 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R39L
Res Thick Film 0805 0.39 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP2-2176053-1
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.36ohm, 1% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
SMD Current Sense Resistors, AEC-Q200 ERJ Series, 0.36 ohm, 125 mW, - 1% RoHS Compliant: Yes
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 360 mΩ, 0.125 W, ±1 %, ERJ6RQFR36V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.36ohm, 0.2121V, 1% +/-Tol, 0,250ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Current Sense Resistors - SMD 0805 0.36ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESTR 0805 CASE 360MOHM +/-1%.125W +/-250PPM/C
Panasonic ERJ6RQFR36V - Current Sensing Chip Resistors
CURRENT SENSE RES, 0R36, 1%, 125 MW; Resistance: 0.36ohm; Product Range: -; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature Coefficie