Panasonic ERJ-6RBD1201V
Res Thick Film 0805 1.2K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
Panasonic
Newark
Farnell
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-02-02
相关零件
PanasonicERJ-6RBD1101V
Res Thick Film 0805 1.1K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6RBD1301V
Res Thick Film 0805 1.3K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805DRE071K24L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 1240ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA-6AED122V
Res Thin Film 0805 1.2K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 1.2 kΩ, 0.1 W, ±0.5 %, ERJ6RBD1201V
Thick Film Resistors - SMD 0805 Resistor 0.5% 50ppm 1.2KOhm
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1200ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Precision Thick Film Chip Resistor, 1200 ½, 0.5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6RBD1201V - General Purpose Chip Resistors
Res, 1K2, 0.5%, 0.1W, 0805, Thick Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:1.2Kohm; Product Range:Erj6R Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:100Mw; Resistance Tolerance:± Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6RBD1201V