Panasonic ERJ-6LWJR008V
Res Thick Film 0805 0.008 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.13%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
相关零件
PanasonicERJ-6LWFR008V
Res Thick Film 0805 0.008 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 300ppm/C Pad SMD T/R Automotive
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.008ohm, 0.0632V, 5% +/-Tol, 0,300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Current Sense Resistors - SMD 0805 8mOhms 5% Curr Sens AEC-Q200
Panasonic ERJ6LWJR008V - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 0R008, 0.5W, 0805; Resistance:0.008Ohm; Product Range:Erj-6Lw Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01Mmrohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6LWJR008V