Panasonic ERJ-6LWFR008V
Res Thick Film 0805 0.008 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 300ppm/C Pad SMD T/R Automotive
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
JRH Electronics
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.08%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
相关零件
PanasonicERJ-6LWJR008V
Res Thick Film 0805 0.008 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Plate 0805 0.008 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±150ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res 0805 0.008 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% 0/ +300ppm/C 8mOhms 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.008ohm, 0.0632V, 1% +/-Tol, 0,300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Current Sense Resistors - SMD 0805 8mOhms 1% Curr Sens AEC-Q200
RES, 0R008, 1%, 0.5W, 0805, THICK FILM ROHS COMPLIANT: YES