Panasonic ERJ-6GEYJ152V
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 1.5kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Datasheet6 页7 年前
Jameco
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.59%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 1.5kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 1.5K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 1.5K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Resistor, Thick Film Chip; 1.5 K Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-5%; SMD; 200ppm/K; 150V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 1600ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
描述
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 1.5 kΩ, 0.125 W, ±5 %, ERJ6GEYJ152V
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.5kOhm 0.125W 1/8W
RES THKFLM 0805 1.5K OHM 5% 1/8W 200PPM/ C SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1500ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor;Thick Film;SMT;0805;1/10W;5%;Cut Tape;1.5Kohm
Thick Film Resistors - SMD 0805 1.5Kohms 5% AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 1500 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ152V - General Purpose Chip Resistors
Resistance:1.5kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:ERJ-6GE Series; Voltage Rating:150V RoHS Compliant: Yes
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 1.5 kOhm