Panasonic ERJ-6DQJR56V
Res Thick Film 0805 0.56 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
UnikeyICERJ-6DQJR56V77947Tape & Reel
8h
TTIERJ-6DQJR56V05KTape & Reel
13h
NewarkERJ6DQJR56V05KTape & Reel
Onlinecomponents.comERJ-6DQJR56V05KBulk
AvnetERJ-6DQJR56V05K
4d
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.19%
相关零件
TE Connectivity / AMP6-1622825-2
Res Thick Film 0805 0.56 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRLP73K2AR56JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 0805 0.56 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-6DQFR56V
Res Thick Film 0805 0.56 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT0805FR-070R56L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 0805 560mOhm 1% Paper T/R
Yageo GroupRL0805JR-070R56L
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 560mΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.56ohm, 0.5292V, 5% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Panasonic ERJ6DQJR56V - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 0R56, 0.5W, 0805; Resistance:0.56Ohm; Product Range:Erj-6D Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6DQJR56V