Panasonic ERJ-6DQFR56V
Res Thick Film 0805 0.56 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
-19.73%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
相关零件
Yageo GroupPT0805FR-070R56L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 0805 560mOhm 1% Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.576ohm, 0.268V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupPT0805FR-070R51L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 0805 510mOhm 1% Paper T/R
TE Connectivity / AMP2-2176053-6
Res High Power Current Sense Thick Film 0805 0.56 Ohm 1% 1/4W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-6BQFR56V
Res Thick Film 0805 0.56 Ohm 1% 0.33W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6RQFR56V
Res Thick Film 0805 0.56 Ohm 1% 1/8W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 560mOhms 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.56ohm, 0.5292V, 1% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
CURRENT SENSE RES, 0R56, 0.5W, 0805
Panasonic ERJ6DQFR56V - Current Sensing Chip Resistors
CURRENT SENSE RES, 0R56, 0.5W, 0805; Resistance:0.56ohm; Product Range:ERJ-6D Series; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01mm RoHS Compliant: Yes