Panasonic ERJ-6DQFR24V
Res Thick Film 0805 0.24 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
TME
3 个月趋势:
-98.88%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
相关零件
Yageo GroupPT0805FR-070R22L
PT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 220mOhm 0.125W 1/8W
240 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6BQFR24V
SMD Current Sense Resistors, AEC-Q200 ERJ Series, 0.24 ohm, 250 mW, 1%, 0805 [2012 Metric]
PanasonicERJ6RQFR24V
Res Thick Film 0805 0.24 Ohm 1% 0.125W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R24L
Res Thick Film 0805 0.24 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6RQFR22V
Res Thick Film 0805 0.22 Ohm 1% 0.125W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 240mOhms 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.24ohm, 0.3464V, 1% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Current Sense Resistors - SMD 0805 240mOhms 1% Curr Sens AEC-Q200
Chip Resistor; SMD; 0805; 0R24; 1%; 1/2W
Panasonic ERJ6DQFR24V - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 0R24, 0.5W, 0805; Resistance:0.24Ohm; Product Range:Erj-6D Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6DQFR24V