Panasonic ERJ-6RQFR56V
Res Thick Film 0805 0.56 Ohm 1% 1/8W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
element14 APAC
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+13.67%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRL0805FR-070R56L
RL Series 0805 0.125 W 0.56 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Low OHMIC Chip Resistor
TE Connectivity / AMP2-2176053-6
Res High Power Current Sense Thick Film 0805 0.56 Ohm 1% 1/4W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R51L
Res Thick Film 0805 0.51 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6BQFR56V
Res Thick Film 0805 0.56 Ohm 1% 0.33W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BQJR56V
Res Thick Film 0805 0.56 Ohm 5% 0.33W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Avnet Japan
ERJ Series 0805 0.56 Ohm 0.125 W ±1 % ±250 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.56ohm, 0.2646V, 1% +/-Tol, 0,250ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 560mOhm ±250ppm/C
SMD Thick Film 0805 0,125W 1% 0,56R
Panasonic ERJ6RQFR56V - Current Sensing Chip Resistors
Thick Film Resistor, 0.56 Ohm, 125Mw, 1%; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:0.56Ohm; Potencia Nominal:125Mw; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tipo De Resistencia:0805 [2012 Metric]; Tipo De Empaquetado:Individual |Panasonic ERJ6RQFR56V