Panasonic ERJ-6DQF1R1V
Res Thick Film 0805 1.1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.73%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
125mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 1Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor Thick Film 0805 1 Ohm 1% 1/8W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 1.2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0508 1 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 0805 1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 1.1 Ω, 0.5 W, ±1 %, ERJ6DQF1R1V
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.1Ohms 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1.1ohm, 0.7416V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Current Sense Resistors - SMD 0805 1.1ohms 1% Curr Sens AEC-Q200
Panasonic ERJ6DQF1R1V - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 1R1, 0.5W, 0805; Resistance:1.1Ohm; Product Range:Erj-6D Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6DQF1R1V