Panasonic ERJ-6DQF1R0V
Res Thick Film 0805 1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Electro Sonic
TME
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.38%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
125mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 1Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor Thick Film 0805 1 Ohm 1% 1/8W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0508 1 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 0805 1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
SMD Chip Resistor, 1 Ohm, ± 1%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, General Purpose
描述
Current Sense Resistors - SMD; PANASONIC; ERJ-6DQF1R0V; 1 Ohm; 0805; 100 ppm/°C; 1 %
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1ohm, 0.7071V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1Ohms 0.5W 1/2W
Panasonic ERJ6DQF1R0V - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 1R, 0.5W, 0805; Resistance:1Ohm; Product Range:Erj-6D Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6DQF1R0V