Panasonic ERJ-6BSJR15V
Thick Film Chip Res 0805 Low Ohmic 2% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6BSJR15V
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Master Electronics
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-02-12
相关零件
TE Connectivity / AMP6-1622825-7
Res Thick Film 1206 0.15 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity / AMP1622825-2
Res Thick Film 0805 0.15 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6RSJR15V
Res Thick Film 0805 0.15 Ohm 5% 0.125W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6DSJR15V
Res Thick Film 0805 0.15 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJS6SJR15V
Res Thick Film 0805 0.15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±150ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
描述
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 150 mΩ, 0.33 W, ±5 %, ERJ6BSJR15V
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±250ppm/C 150mOhm 0.333W 1/3W
THICK FILM CHIP RES. 0805 0.15 OHM 5%
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 0.15ohm, 0.2225V, 5% +/-Tol, 0,250ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Current Sense Resistors - SMD 0805 0.15ohm 5% Curr Sense AEC-Q200