Panasonic ERJ-6BQJR51V
Thick Film Chip Res 0805 Low Ohmic 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6BQJR51V
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
3 个月趋势:
+0.00%
相关零件
TE ConnectivityRLP73K2AR51JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 0805 0.51 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-6RQJR51V
Res Thick Film 0805 0.51 Ohm 5% 0.125W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL0805JR-070R51L
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 510mΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-6RQJR56V
ERJ Series 0805 0.56 Ohm 0.125 W ±5 % ±250 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
TE Connectivity / AMP6-1622825-2
Res Thick Film 0805 0.56 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6RQJR47V
Thick Film Chip Res, 0805, Low ohmic,5% 0.47ohm, 7
描述
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 510 mΩ, 0.33 W, ±5 %, ERJ6BQJR51V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 0.51ohm, 0.4102V, 5% +/-Tol, 0,250ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.333W 1/3W 510mOhm ±250ppm/C