Panasonic ERJ-6BQJR24V
Thick Film Chip Res 0805 Low Ohmic 5 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6BQJR24V
Production
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing2 页7 年前
Panasonic
Master Electronics
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
TE ConnectivityRLP73N2AR24JTD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.24ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6RQJR22V
Thick Film Chip Res, 0805, Low ohmic,5% 0.22ohm, 7
TE Connectivity / AMP6-1622825-9
Res Thick Film 1206 0.22 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRL73K2AR22JTD
Res Thick Film 0805 0.22 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ-6DQJR24V
Res Thick Film 0805 0.24 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-S6QJR24V
Res Thick Film 0805 0.24 Ohm 5% 1/4W ±150ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
描述
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 240 mΩ, 0.33 W, ±5 %, ERJ6BQJR24V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 0.24ohm, 0.2814V, 5% +/-Tol, 0,250ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.333W 1/3W 240mOhm ±250ppm/C