Panasonic ERJ-3RBD1581V
Thick Film Chip Resistor, 0603, Low Ohmi Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-3RBD1581V
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
Master Electronics
Electro Sonic
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ3RBD1601V
Res Thick Film 0603 1.6K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6RBD1501V
Res Thick Film 0805 1.5K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ2RHD1501X
Res Thick Film 0402 1.5K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 1.58 kΩ, 0.125 W, ±1 %, CR0805-FX-1581ELF
Res Thick Film 0805 1.5K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thin Film 0603 1.62K Ohm 1% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1580ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Precision Thick Film Chip Resistor, 1580 ½, 0.5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3RBD1581V - General Purpose Chip Resistors
RES, 1K58, 0.5%, 0.1W, 0603, THICK FILM;