Vishay MCT06030C1621FP500
Res Thin Film 0603 1.62K Ohm 1% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
Upverter
Newark
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-41.90%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-03-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Yageo GroupRT0603FRE071K62L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1620ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603FRE071K5L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1500ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603FRE071K69L
Res Thin Film 0603 1.69K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-3EKF1621V
Res Thick Film 0603 1.62K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 1620ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 1.62K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
PROFESSIONAL THIN FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1620ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
MCT Series 0603 0.125 W 1.62 KOhm ±1 % ±50 ppm/K SMT Thin Film Chip Resistor
Res, 1K62, 1%, 0.125W, 0603, Thin Film; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:1.62Kohm; Product Range:Mct 0603 - Professional Series; Voltage Rating:75V; Resistor Element Material:Thin Film; Power Rating:125Mw; Rohs Compliant: Yes |Vishay MCT06030C1621FP500