Panasonic ERJ-3GEYJ514V
Res Thick Film 0603 510K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
JRH Electronics
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.07%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
510 kΩ
510 kΩ
510 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 0603 510K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 510K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 470K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
100mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±5% 470kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 560000ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
描述
100mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 510kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor;Thick Film;Res 510 Kilohms;Pwr-Rtg 0.1 W;Tol 5%;SMT;0603;Cut Tape
ERJ Series 0603 510 kOhm 0.1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 510000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 510kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 510000 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3GEYJ514V - General Purpose Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 510 Kohm, 100 Mw, - 5%, 75 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ3GEYJ514V
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 510 kOhm
RES, 510K, 5%, 0.1W, 0603; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 510kohm; Product Range: ERJ3GE Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Materia; Available until stocks are exhausted Alternative available