Panasonic ERJ-3GEYJ430V
Res Thick Film 0603 43 Ohm 5% 0.1W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
Master Electronics
Farnell
Newark
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.82%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
43 Ω
43 Ω
43 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0603 43 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 43 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 47 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 39 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
SMD Chip Resistor, 39 Ohm, ± 5%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 47ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
描述
100mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 43Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ Series 0603 43 Ohm 0.1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Chip Res, 0603, 1/16W 5% 43ohm, 7 inch
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 43ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 43Ohm ±200ppm/C
Panasonic ERJ3GEYJ430V - General Purpose Chip Resistors
RES, 43R, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 43ohm; Product Range: -; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Te