Panasonic ERJ-3GEYJ304V
Res Thick Film 0603 300K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
JRH Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-33.73%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
300 kΩ
300 kΩ
300 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0603 300K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 300000ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 300K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 330K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 330K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Avnet Japan
100mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 300kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RES SMD 300K OHM 5% 1/10W 0603 / 300 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Resistor;Thick Film;Res 300 Kilohms;Pwr-Rtg 0.1 W;Tol 5%;SMT;0603;Cut Tape
ERJ Series 0603 300 kOhm ±5% 0.1 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 300000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 300kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 300000 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3GEYJ304V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 30 kOhm
RES, 300K, 5%, 0.1W, 0603; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 300kohm; Product Range: ERJ3GE Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Materia; Available until stocks are exhausted Alternative available
Resistance:300kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:ERJ-3GE Series; Voltage Rating:75V RoHS Compliant: Yes