Panasonic ERJ-3GEYJ180V
Res Thick Film 0603 18 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Panasonic
JRH Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.05%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
18 Ω
18 Ω
18 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
相关零件
Res Thick Film 0603 18 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 18ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 18 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 18 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
100mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 18Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603JR-0718RL
Res Thick Film 0603 18 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Epoxy SMD T/R
描述
Avnet Japan
Thick Film Chip Res, 0603, 1/16W 5%; 18Ohm, 7 Inch Reel
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 18Ohm 0.1W 1/10W
Resistor;Thick Film;Res 18 Ohms;Pwr-Rtg 0.1 W;Tol 5%;SMT;0603
Thick Film Resistors - SMD 0603 18ohms 5% AEC-Q200
Thick Film 0603 resistor 18R 100mW 5%
RS APAC
Panasonic ERJ3GEYJ180V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 18 Ohm
RES, 18R, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 18ohm; Product Range: ERJ3GE Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolera